RYBY znamení zvěrokruhu

Nejsou znamení lepší ani horší. Všech tři sta šedesát stupňů kruhu je si rovno. Každý má specifické přednosti a slabiny.
Ani vlohy nejsou zlé či dobré, všechno je otázkou úrovně. Zanedbaný talent zplaní, v omezení bývá impuls k růstu.
Silný rozum vede nebo brzdí, bezelstnost může rozbřednout v hloupost, ve lhářovi možná zaspal básník a hrubost nosí kabát upřímnosti naruby.
Nesvobodně dostáváme vlohy, naše svoboda je v jejich používání…
RYBY - PISCES  Ryby
21. února až 20. března, vládce: Neptun, Jupiter  Neptun  Jupiter

Ryby živel: voda
polarita: ženská
kvalita: pohyblivá
dům: 12
kameny: korály, perly
šťastná čísla:4, 14, 24
vůně: fialka, růže, vřes, máta, rezeda, kosatec, borové jehličíJako symbol pro mystiku a inspiraci, metafyziku a psychické dědictví z minulých životů (putování duší – proto jsou v okultismu upřednostňovaným médiem) jsou Ryby považovány za zvlášť vnímavé, senzibilní a citlivé. Pověstný nedostatek energie, sebehodnocení a rozhodnosti jim však nezabrání v tom, aby se staraly o druhé a s naprostým pochopením jim pomáhaly, obětavě až k masochismu. Mlčenlivé a neprůhledné (což bývá často zaměňováno s ustrašeností) následují svou intuici, aby s mnohostrannou kreativitou nesměle prosadily své nadání, a to i proti vlastním zábranám. V nejhorším případě jsou to nečistí, problematičtí, necitliví, depresivní nebo hysteričtí alkoholici, utopičtí fantastové, snílci, avšak často také skuteční umělci života. Změnu k Neptunovi zvládly, ačkoli pod ochranou Jupitera měly podíl na jeho moci. Obě božstva se nestarají o děti moře, a tak je od nich také žádná láska nečeká. I když se k tomu zřídka hlásí, jsou Ryby v skrytu své duše většinou egoisté.


Ryby z pohledu mytologie

Už s oběma předchozími znameními se vstoupilo do lunární vodní říše, pokud jde o dominantní planety. Žádná jiná konstelace však není tak názorově a výlučně lunárně vodní, jako jsou Ryby, dva navzájem odvrácené srpky Měsíce. Hlas tradice měl za to, že v rané babylonské době se jednalo jen o jednu Rybu, ale v sumerských pramenech se již odkazuje na charakteristické spojující pouto mezi dvěma rybami. Eratosthenes zaznamenal následující legendu: Afrodite a její synek Eros byli v Rheině lázni vylekáni a ohroženi obludou Tyfonem. Afrodite skočila do vody Eufratu a přivázala Erota dlouhou šňůrou k sobě, aby ho neztratila. V Egyptě symbol prokazatelně souvisí s velkými životními cévami Nilu, které, když jsou rozvodněné, lákají k rybolovu. Raní křesťané použili řecké slovo pro rybu, ichthys, jako tajné poznávací znamení.


Použitá literatura:
Daniela Fischerová, Milan Špůrek - Hvězdy a osudy
Peter Marshall - Astrologie světa
Peter Berling - Dějiny astrologie


pletena příze merino
Kontakt

Psát můžete do astrobabí schránky

dopis astrobabí schránka

dopis
Otázky, názory nebo náměty pak do astrobabí knihy

Výměna odkazů

Pokud máte svoje www stránky a máte zájem si se mnou vyměnit ikonu s odkazem,
nabízím výměnu na základě dohody po e-mailu astrobabí schránka

ikona Radyastrobaby
Několik zajímavých odkazů

Foto na zemi
Fotoalbum Astrobaby

www.rezonance.cz
Stránky Pavla Turnovského

www.transformator.cz
Astrologický časopis

Tworba www sránek, webů, prezentací
Tworba www sránek, webů, prezentací

Tvorba www stránek, webů, prezentací http://www.dpwebdesign.cz
reklama banner